Březen 2010

Fotky z procházky :D

28. března 2010 v 10:12 | *Inka&Wendy* |  Fotogalerie
17h5d25g41j36a
0254020gtsdhj1545/§
027hkf2255
282bg8h52fg8jh65df7gj6f8g7j6f87gj
003
Je jich jen část,teďkom jdu za Wendy,takžee nejspíš večer přidám zbytek a snad stihnu ještě vyfotit ty fotky z tréninku,pač jdeme trénovat až v úterý :(

Dneska tu nejspíš nic nepřibude :(

27. března 2010 v 8:08 | *Inka&Wendy*
TAk dneska tu nejspíš nic nepřibude,ale fotky z procházky se sem pokusím dat ještě večer. A důvod? Dneska mám oslavu narozenin,takže kdyžtak večer,ale kdyžtak slibuji zítra ráno,že tu bude upa všechno,co jsem měla v plánu tak papík

pac a pusu *Inka&Wendy*

co přibude večer?

26. března 2010 v 14:09 | *Inka&Wendy*
Večer pač jdeme na trénink skoků,tak nějáký fotky vyfotím,a večer je sem dám. Budeme myslím skákat ty vysoký skoky. jsou sice postaveny z kyblů,ale to je detail :D No a budou i fotky z procházky,takže nejspíš bude new dess,ale bude furt žlutý,pač je to taková jarní barva. Teda,pokud vám to nevadí :) Takže já jdu tak papík :)


Diplomek pro Patričku a Nelly

24. března 2010 v 14:01 | *Inka&Wendy* |  Ostatní

Dneska skoky :D

23. března 2010 v 14:19 | *Inka&Wendy* |  Cviky,které už umí
Takže dneska jdeme zase na skoky. No ale nebudou fotenky,protože nám nejde foŤák. Ach jo:( pitomá baterka. No,třeba ještě nějáký baterky seženu,ale nejspíš ne. No tak já jdu tak pp

Odpadnutý trénink

21. března 2010 v 18:43 | *Inka&Wendy* |  Cviky,které už umí
Tak to náš mrzí :( Odpadl Wendulce trénink skoků. Moc jsme se na něj těšily,a nic :( Zítra si to vynahradíme. Budeme skákat už vyšší skoky,a taky tam budeme déle. No,jinak v úterý by se mělo opakovat cvičení-slalom,skoky,povely. Takže budu s Wendy celé odpoledne, a tak bude zábava,a určitě napíšu sem deníček z celého odpoledne,tak se těšte :D
papík

*Inka&Wendy*

Jak si Wendy užívá konec zimy?

21. března 2010 v 8:45 | *Inka&Wendy* |  Ostatní
Wendulka to snáší tak něják normálně. Ikdyž myslím,že je radši když je jaro. Právě se chystáme na procházku :).
Pak půjdeme na trénink skoků.
Pak se chystáme na nějáký slalom mezi kyblema,ještě nevím. No jinak Wendynka bude běhat odpoledne po dvoře,protože jí to hrozně baví,hlavně když jí trošku proženu to pak lítá keřem :D:D

Pro mně od Ajsule&Adik a diplom pro mé nejnovější Sbénko :)

19. března 2010 v 21:15 | *Inka&Wendy* |  Ostatní

dííky moc je to nádherné!


Tréninky skákání

19. března 2010 v 11:32 | *Inka&Wendy* |  Cviky,které už umí
Tréninky skákání,jsou pro Wendy hračkou. Skoky jí baví,zkoušíme čím dál větší,ale ne tak vysoké,aby si na nich Wendulka něco udělala. Tréninky skoků míváme 4x týdně. 1x týdně opakujeme cvičení za ten týden,a v sobotu se chodí na delší procházky. Jeden den je hrací. Pořádají se různé zábavné hry a úkoly.
¨Fotografie ze skákání je starší asi měsíc,a Wendy na ní skáče přes plot. Co je její oblíbená překážka,ikdyž už párkrát zbourala plot
78884884424242

Cvik "Pozor!"

19. března 2010 v 11:28 | *Inka&Wendy* |  Cviky,které se musí cvičit
Cviky lehni,aport a ostatní,Wendulku nebaví,a tak jsme se pustily do něčeho těžšího. Do povelu "Pozor!" . Wendulce se to zatím teda moc nedaří,ale pár dní cvičení,a bude to dobrý.
¨Wendulka neumí lehni,ani aport. Cvik pozor je možná těžší než ty dva,ale Wendulce se líbí. Nemůžu říct,že ho umí úplně na jedničku,ale trošičku ho umí. Jak říkám,pár dní cvičení a bude to.
Tady se mě povedla jedna fotka ze cviku "pozor!"
cvik pozor

Agility Bloopers

19. března 2010 v 10:54 | *Inka&Wendy* |  Agility


Toto video prostě musíte vidět :D

Diplomky za Sbé :D pro Anet&Monty,Haníí a Hafíí a Ajsule&Adik

19. března 2010 v 6:34 | *Inka&Wendy*Pokud se vám nelíbí,napište,udělám nové

18.3.2010

18. března 2010 v 16:55 deníček
Dneska odpoledne jsem šla za Wendy trošku pozdijác. Vylezla jsem ven,svítilo nádherně sluníčko,a Wendy ležela na zemi. Pak mně přivítala. Donesla jsem pár piškotů,a hrála si s Wendy. Macek a Micka byly doma,a spaly na zemi,tak jsem šla pro klíč od garáže s kolama a krámama,a donesla jsem odsaď takovou krabici od Nesqiku,a v tom jsme se s Wendy začaly vrtat.
Pak jsem donesla pálku a míček a začala jsem pinkat o zeď. Wendy ležela a koukala na míček,který létal sem tam¨. Pak mně to už přestalo bavit,a tak jsem to uklidila. Wendy stoupla a čekala u dveří. Sedla jsem si na schody,a Wendy si sedla vedle mně. Pohladila jsem jí a šla domů. Teď Wendy odpočívá pěkně na sluníčku :)


Fríský kůň

18. března 2010 v 13:51 Plemena koní
O PLEMENI
Historie
Historie tohoto plemene sahá snad až 3000 let zpátky do minulosti. Jeho předkové byly užíváni už starými Římany jako tažná zvířata. Údaje o fríském koni zaznamenal také římský historik Tacitus (asi 55 - 120 n.l.). Uznával starobylost a hodnotu těchto silných a všestranně užitečných zvířat, ale poznamenal, že jsou neobyčejně ošklivá. Toto plemeno se postupně stávalo mnohem ušlechtilejší a o tisíc let později je sedlali fríští rytíři a jejich němečtí sousedé, účastníci křížových výprav.
Frís si však zachoval své tradiční dobré vlastnosti - vytrvalost, skromnost, sílu a učenlivost. Plemeno se zlepšilo i s přílivem orientální krve, což byl výsledek kontaktu s pouštními koňmi během válečných tažení a později i záměrného křížení s proslulým andaluským koněm, který se ze Španěl dovážel do okupovaných nizozemských provincií během osmdesátileté války (1568 - 1648). Poměrně menší fríský kůň byl po staletí chován k všestrannějším a praktičtějším účelům než jednostranní těžcí váleční koně středověké Evropy. Byl také mnohem nenáročnější. Po několika posledních století se jeho všestrannost uplatnila v zápřeži, pod sedlem či v zemědělských pracech. Není divu, že se tento kůň využíval nejen při zlepšování plemen v sousedních oblastech, ale i v chovu hřebčínském.V Marbachu (německý hřebčín) používali fríské koně už od 17. století. Fríský hřebec Romke byl v 70. letech 20. století využíván i v chovu starokladrubského vraníka ve Slatiňanech. Námořní obchod Frísů se netýkal jen dobytka, mečů, látek, ale i koní a přispěl tak k rozšíření plemene do vzdálenějších zemí. Norský dole gudbransdal je přímým potomkem fríského koně. Ve Velké Británii ovlivnil mnoho plemen. Frísové a jejich koně sloužili už ve starověku v pomocných jízdních kohortách římských legií v Británii a zůstali zde usazeni ještě dlouho po příchodu Římanů. Fríský vliv je zřejmý u daleských a fellských poníků a také u staroanglického černého koně ze střední Anglie. Není ale pochyb o tom, že je ale daleko významnější jako předek koně shirského.
Přes svou výjimečnost fríský kůň na počátku 20.století téměř vyhynul. Chovatelský svaz byl založen v roce 1879, ale popularita klusáků, mezi nimiž frís vynikal, vedla ke křížení za účelem zvýšení rychlosti na úkor původního typu. V roce 1913 zbyli ve Frísku jen tři hřebci. Dnes od nich odvozujeme tři otcovské linie. Plemeno pomohla zachránit i druhá světová válka, kdy měli holandští zemědělci nedostatek vozidel i pohonných hmot, a proto se museli vrátit ke koním.Vážnou krizi prodělával chov fríských koní v 60. letech, kdy se chovná báze nesmírně snížila. Snad jen milá a pracovitá povaha fríských koní nedala nemnoha nadšencům v ekonomicky těžké době chovu zanechat. Tato krize byla úspěšně překonána a chov fríských koní se rozšířil prakticky do celého světa. Svaz chovatelů fríských koní získal v roce 1954 titul "Královský".

Dnešní fríský kůň
Fríský kůň je o něco menší a rychlejší než bývali jeho chladnokrevní předci, avšak zachoval si jeho sílu, odvahu a přívětivou povahu. Má jemně utvářenou, vysoko nesenou hlavu a obloukovitě klenutý krk. Tělo má svalnaté a robustní. Plec je ideálně utvořená pro postroj a velmi silná. Nohy jsou krátké a silné. Hlava je dlouhá, s krátkýma, ale živýma ušima. Má jemné rysy a velmi výrazně vyjadřuje bodrou poddajnost a milou povahu plemene. Poměrně malý frísan má velmi působivou siluetu, zdůrazněnou obloukovitě klenutým, hrdě neseným krkem. Na nohou má dlouhé husté rousy a jeho ocas a hříva jsou neobyčejně bohaté a často zvlněné. Kopyta má tmavá a tvrdá.
Fríský kůň je vždy vraník. Vrané zbarvení je u koní poměrně vzácné. Vraník je kůň s černou srstí na černé kůži Může mít odznaky, ne však světlé slabiny nebo oblast kolem nozder. Pak by to byl jen černý hnědák. Zbarvení se, mimo fríského koně, vyskytuje také např. u starokladrubského vraníka. Někteří koníci na slunci mírně reznou, ale jedná se o světlejší odstín konečků chlupů, zejména v letním období. V kohoutku měří minmálně 152 cm, často ale více. Kůň je schopen tahat těžké náklady ve skromných podmínkách, aniž by pozbyl kondici nebo svou ochotu. Fríský kůň má vrozený vysoký krok, takže vypadá neobyčejně hrdě, jak pod sedlem tak v zápřeži. Je poslušný a citlivý, nikoliv ale přecitlivělý. Je také užíván k práci na venkově, chodí v postroji a pro svou pohyblivost a temperament se velmi cení jako drezurní kůň. Dávno už ovšem pominuli doby, kdy měl výsadní postavení v pohřebnictví. Dnes se uplatňuje spíš v cirkusové manéži.Od roku 1986 zajišťuje spřežení frísů rozvážku zboží u Harrodse, významného obchodního domu v Londýně. Také Myslbekův Svatý Václav sedí na oři, jehož předlohou byl autorovi importovaný fríský hřebec v hřebčínském chovu.

Původ
Tradiční oblasti chovu fríských koní je Frísko na severu Nizozemí. Ačkoli nebyli chováni na rozsáhlém území jejich vliv daleko přesáhl rodné pobřeží. Frískou krev měli zakladatelé chovu oldenburského koně a také ve Velké Británii daleský a fellský pony a spolu s chladnokrevným shire těžili z příbuznosti s tímto plemenem. Prostředí doplněné pečlivým výběrem chovných jedinců vedlo ke vzniku velmi skromného a vysoce užitkového koně.

Stavba těla
HORNÍ PROFIL - linie krku a hřbetu dělá z frísa ideálního kočárového koně
ZÁĎ - záď má charakteristický strmý sklon, ocas je poměrně nízko nasazen - krátké zadní nohy vynikají silou a mohutností
OHON - hříva, ocas a rousy jsou husté a bujné, často neobvykle dlouhé
NOHY - krátké silné nohy, velké klouby
KOPYTA - kopyta jsou nižší, plošší - typickým znakem plemene jsou rousy na spodní části holení a na spěnkách
TRUP - dobře stavěné tělo s válcovitým trupem je kompaktní a plece s plochým, oblým kohoutkem jsou mohutné, ideálně přizpůsobené pro práci v zápřeži

Plemenitba
Pro naše evropské podmínky jednoznačně udává tón plemenná knika FPS (Friesch Paarden Stamboek) v holandském městě Drachten. Přezkušují a registrují asi stovku plemenných hřebců a vedou plemennou knihu pro ostatní koně. O zařazení rozhodují kromě exteriéru (výška, typ, rámec a nohy) či indexu příbuzenské plemenitby zejména výkonostní faktory (krok, klus).
Narozené hříbě je obvykle exteriérově zhodnoceno komisařem z Holandska a zařazeno do hříběcí plemenné knihy. Po třetím roce je kůň po další exteriérové inspekci s přihlédnutím k chodům zařazen do standartní plemenné knihy. Koně dosahují 1. až 3. ceny, pro nejlepší koně (asi tak 5 %) je rezervována kategorie ster, jde o výběr.
Ačkoliv existují přísná exteriérová a příbuzenská pravidla s indexy, i u mnoha plemeníků jsou hodnoty dosti daleko od povolených odchylek.
V Českých zemích je, zatím ne příliš početná skupina fríských koní, tvořena z velké části importy levných hříbat, kde cena dopravy blízce koresponduje s prodejní cenou v Holandsku. I v největším stádě u nás je jen málo výborných koní. Značným přínosem jsou a budou zejména importy velmi dobrých kusů, které již u nás lze zahlédnout.


http://kunvecnypritel.mujblog.centrum.cz/clanky/Frisky-kun-29612.aspx
zdroj obrazky.cz

Německý ovčák

18. března 2010 v 13:48 Plemena psů
(něm.: Deutscher Schaferhund; angl.: German Shepherd Dog)
"Německý ovčák, hlídač, který se o Vás postará kdykoli a kdekoli!"
Německý ovčák je známý svou inteligencí. Má vlohy pro jakýkoli výcvik. Známá je také jeho vytrvalost. Tento pes se často používá jako pracovní pes pro různé účely. Je to také pes vhodný do rodiny. Jestliže je německý ovčák dobře vychován, vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Ovšem k neznámým návštěvníkům je nedůvěřivý. Od přírody je tento pes vázán na své teritorium, takže nemá tendenci utíkat.

Popis

Německý ovčák je silný a statný pes. Je to pes střední velikosti. Psi jsou znatelně mohutnější než feny. Jeho hlava by měla odpovídat velikosti jeho těla. Nos by měl být celý černý, čenich silný. Oči má ve tvaru mandle a mají tmavou barvu. Uši má vzpřímené, sbíhající se do špičky. Hřbet má německý ovčák pevný a svalnatý. Ocas má dlouhý, silný a značně osrstěný. Srst ovčáka je dvouvrstvá a vyskytuje se ve variantách: s krátkou tvrdou srstí, s dlouhou tvrdou srstí a dlouhosrstý. Srst může být černá, šedá či rezavá jednobarevná nebo černá s šedými či žlutými odznaky, ale i šedá se žlutými odznaky.
Velikost feny v kohoutku se pohybuje v rozmezí 56 - 61 cm a u psů 61 - 66 cm. Váha u feny je v rozmezí 22 - 30 kg a u psů je to 30 - 40 kg. Dožívají se věku 12 - 13 let.
Plemeno: FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi. Sekce 1 - Ovčáci s pracovní zkouškou. Číslo standardu: FCI č. 166 z 30. 8.1991 (Německo). Oficiální zkratka v ČR: DS.

Historie

Toto plemeno se vyvinulo na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů. Název napovídá, že jeho hlavním úkolem bylo hlídání stád ovcí a dobytka. Z důvodu přísného výběru se hlavními vlastnostmi těchto psů staly pracovitost, poslušnost a odvaha. Také byl používán za I. světové války v německé armádě. Posléze byl německý ovčák dovezen také do USA a Velké Británie. V mnoha zemích se dnes chová jako všestranný pes.

Charakter

Německý ovčák je velice inteligentní a učenlivý pes. Je také velice odvážný a sebevědomý. Je to skvělý hlídač a ochránce. Hlídač je německý ovčák hlavně proto, protože hlasitě a rád štěká. Což může být i jeho nevýhoda. Má vlohy i proto, sloužit jako záchranář. Německý ovčák je velmi oddaný a věrný pes a i proto je také vhodný jako opora pro slepce. Tito psi rádi pracují pro svého pána a stále vyžadují nějakou činnost.

Péče

Srst německého ovčáka nevyžaduje přílišnou péči. Srst by se měla kartáčovat. Velice důležité je udržovat čistotu uší. Tento pes stále vyžaduje pohyb, který mu musíme v dostatečné míře poskytnout. Ideální pro jeho kondici jsou dlouhé procházky nebo nějaké zaměstnání, kde se bude realizovat jeho chuť do práce. Při moc rychlém vývinu se stává, že se jim pomalu tvrdnou kosti a může vzniknout křivice. Německý ovčák se proto musí vhodně krmit a nesmí se přetěžovat.

Výchova

Jak už bylo zmíněno, německý ovčák je velice učenlivý pes a dá se dobře vycvičit. Nicméně výcvik musí být důsledný již od raného věku. Je potřeba mu věnovat opravdu dostatek času. Hodně pracujte se svým hlasem. V období sedmého až čtrnáctého týdne života probíhá u štěněte důležitá fáze vývoje, ve které je velmi citlivý na okolní prostředí. V této fázi bychom ho měli naučit, aby neměl strach z cizích lidí a zvířat, což se poté kladně odrazí v jeho budoucích letech. Německý ovčák je znám svou schopností plně poslouchat svého pána. Má vlohy se plně podřídit rozkazům a povelům, ale k těmto dovednostem ho musíme postupně dovést cestou učení, nikoli bitím. Při užití násilí se pes stane bázlivým až nebezpečným svému okolí.

Zdroj obrazky.cz

Co jsou to agility?

18. března 2010 v 13:44 Agility

CO JE TO"AGILITY"

Jistě všichni znáte klasický koňský parkur - na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí. No a z toho kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility. Jeden zdroj uvádí, že agility prý vzniklo jako zábava pro voříšky, co nemůžou chodit na výstavy, druhý ale tvrdí pravý opak - že agility se poprvé objevilo jako zpestření přestávky při světoznámé Cruftově výstavě. Dnes agility běhají voříšci i čistokrevní psi a spolu s nimi děti, mládež, dospělí, ale i důchodci, a to na celém světě. Agility se provozuje jako zábava pro široké masy pejskařů, ale také jako vrcholový sport, který má dokonce svoje mistrovství světa.
Určité rozdíly mezi psím a koňským parkurem jsou, a to především ve velikosti překážek (ty psí jsou mnohem menší). Pejsci jsou však mnohem pohyblivější, takže kromě klasických skokových překážek mívají v parkuru zařazen i slalom, kladinu, šikmou stěnu, houpačku, skok daleký, proskokový kruh, pevný a látkový tunel. Dalším, poměrně podstatným rozdílem je to, že psovod na psovi nesedí jako jezdec na koni, ale běží vedle něj. Pes nemá vodítko ani obojek a psovod jej ovládá pouze slovními povely, vlastním pohybem a ukazováním. Vzájemný dotek psa a psovoda se hodnotí jako chyba.
Možná si teď říkáte, jak může závodit třeba jezevčík s ovčákem. I na to tvůrci agility mysleli - rozdělili pejsky do velikostních kategorií podle kohoutkové výšky. Počet velikostních kategorií závisí na organizaci, která v dané zemi agility zastřešuje. Vzhledem k tomu, že v Evropě je vládcem psího světa FCI (Fédération Cynologique Internationale), závodí se u nás podle pravidel stanovených touto organizací. Ta do roku 2001 uznávala dvě velikostní kategorie: psi do 40 cm včetně (tzv. kategorie mini), psi nad 40 cm výšky (kategorie standard). Od 1.1.2002 však došlo ke změně pravidel a především k přerozdělení velikostních skupin na tři: psi do 34,99 cm (tzv. kategorie Small), od 35 do 42,99 cm (tzv. kategorie Medium) a od 43 cm výše (kategorie Large). Kategorie se liší především výškou skokových překážek (pro malé pejsky je samozřejmě výrazně menší než pro ty velké), ale také výškou proskokového kruhu a délkou skoku dalekého. Ostatní překážky zůstávají shodné pro všechny kategorie.
Trať mívá 12 až 20 překážek a záleží na rozhodčím, jakým způsobem celý parkur postaví. Variant je nekonečné množství, stačí překážku o pár centimetrů posunout nebo natočit a hned má trať úplně jinou obtížnost. Některé parkury jsou spíš technické, kdy psovod hodně stojí na místě a pohybuje se jen jeho pes, jiné jsou hodně běhavé a psovod na nich má občas co dělat, aby svému pejskovi stačil a přitom úplně neztratil dech. A protože i jednotlivé týmy jsou různě výkonnostně zdatné, dělí se do tří kategorií - A1, to je třída pro začátečníky, A2, což je třída pro ty lepší závodníky, a A3, což je třída pro ostřílené závodníky, nejlepší z nejlepších. Vstup do elitní třídy A3 je dobrovolný a pro vstup samotný i pro setrvání v této třídě je potřeba splnit určité nelehké podmínky.
Pokud jde o pravidla agility, opět se podobají těm koňským. V hodnocení záleží především na tom, s jakým počtem trestných bodů dokáže tým (psovod+pes) dokončit předepsaný parkur. Trestné body se udělují za chyby nebo tzv. odmítnutí - vždy je to 5 trestných bodů. Za co konkrétně se trestné body udělují, je podrobně popsáno v Řádu agility. Druhým kritériem, které rozhoduje o pořadí týmů v případě rovnosti trestných bodů, je čas, v jakém tým trať absolvuje. Špičkové týmy se většinou "přetahují" o setinky vteřiny a rozhoduje každý větší oblouček psa za překážkou. Je také možno docílit tzv. diskvalifikace, nejsnadněji tím, že pes překoná jinou překážku, než která je v pořadí, ale to rozhodně není účelem. Možných důvodů pro diskvalifikaci je více, podrobnosti opět najdete v Řádu agility.
Ročně se v České republice koná kolem 30 závodů a 8 výcvikových táborů agility. Závody často uvidíte při výstavách psů, hlavně těch mezinárodních - závody v Českých Budějovicích v dubnu a v říjnu, v Praze v červnu a v Brně v červenci už se staly tradicí a jsou diváky hojně navštěvované. Jinak se závodí především na kynologických cvičištích. Každého závodu se účastní v průměru 80-100 týmů, ale nejsou výjimkou ani závody s obsazením 150 týmů, samozřejmě i s mezinárodní účastí. Závodí se prakticky za každého počasí, výjimkou bylo jen období velkých povodní na Moravě. Hlavní závodní sezóna je od dubna do října (to jsou závody prakticky každý víkend), přes zimu je závodů méně a konají se spíš v hale. Výcvikové tábory se konají v letních měsících; začátečníkům poskytují možnost dozvědět se během krátkého časového období o agility co nejvíce a pro ty pokročilé jsou vhodnou příležitostí pro dvoufázový trénink psa. Termíny všech závodů a táborů najdete v termínovaném kalendáři agility, aktualizovaný kalendář vychází rovněž v časopise Pes přítel člověka.

Staň se fanouškem Hafici.cz na facebooku!

18. března 2010 v 8:14 Ostatní
Má váš pejsek profil na Hafici.cz? Líbí se vám portál hafici? Staňte se jeho fanouškem na Facebooku. Klikněte na odkaz nahoře,a staňte se fandem!
Co je portál hafici? Svět psů,kam může patřit i tvůj pejsek! Stačí jenom kliknout sem a jsi na hafikách! Portál moc doporučuji. Pejsci i páničci si tam najdou přátelé.
Můžou se tam zaregistrovat i koně a kočky!

Povely,které umí bez problému

18. března 2010 v 8:09 Cviky,které už umí
Sedni
Pac
Čekej
K noze
Rychle
Poproš
skoč!
78884884424242